Szkoła szpiegów Stuarta Gibbsa od Wydawnictwa Agora dla dzieci to seria, do której bardzo chętnie wracamy. W najnowszym już piątym tomie, zatytułowanym „Szkoła szpiegów. W Tajnej Służbie”, autorowi udało się zupełnie wywieść nas w pole. Tym razem nic nie jest oczywiste, a dookoła dzieją się ryzykowne i niebezpieczne rzeczy…

Po rozwikłaniu ostatniej zagadki (której recenzję znajdziecie tutaj) Ben Ripley nie może liczyć nawet na chwilowe wakacje. Otrzymuje kolejne zlecenie, o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa narodowego. Okazuje się, że Organizacja Pająk planuje zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Żeby zbadać sprawę, trzynastoletni uczeń Akademii Szpiegostwa CIA udaje się do Białego Domu, jako przyjaciel Jasona Sterna, syna prezydenta. Kłopoty rozpoczynają się już podczas kontroli bezpieczeństwa. Później jest jeszcze gorzej. W rezultacie Ben zamiast wypatrywać zagrożenia ze strony wszelkiej maści szych, trafia na całe popołudnie do aresztu. Przez to nie udaje mu się ani zawęzić grona podejrzanych, ani zdobyć zaufania Jasona. Mało tego, wkrótce to Benjamin staje się głównym podejrzanym w sprawie.

W takich momentach nieodzowne powinno być wsparcie przyjaciół. Tylko co zrobić, kiedy oni również zaczynają mieć wątpliwości dla kogo pracuje Ben? Czy tym razem nastolatek uniknie śmiertelnego niebezpieczeństwa ze strony wroga? Czy pokrzyżuje plany agenta odpowiedzialnego za spisek i uratuje głowę państwa?

Teraz, kiedy dowiedziałem się, jak niebezpieczna jest moja misja, zrozumiałem wiele innych rzeczy… Cyrus wykorzystywał mnie w charakterze przynęty. A przynętę czeka zwykle marny koniec.      

Najbardziej zadziwiające w twórczości Stuarta Gibbsa jest to, że każdy kolejny tom Szkoły szpiegów jest równie porywający jak poprzedni, a może nawet bardziej 😉 Towarzyszy im przemyślana konstrukcja, znakomicie utrzymane napięcie. Mamy tutaj odrobinę uczucia, morału, dużo przygód, zawrotne tempo akcji oraz sympatycznych bohaterów: Benjamina Ripleya i Ericę Hale. Na uwagę zasługują również świetne tłumaczenie, oddające zabawny charakter oryginału oraz czarno białe ilustracje. Polecamy!

W przygotowaniu kolejny tom: Szkoła szpiegów. Kierunek: Meksyk

„Szkoła szpiegów. W Tajnej Służbie”
Autor: Stuart Gibbs
Tłumaczenie: Jarek Westermark
Ilustracje: Mariusz Andryszczyk
Wydawnictwo Agora dla dzieci
328 stron
Wiek: 9+

Seria Szkoła szpiegów:
Szkoła szpiegów (tom1)
Szkoła szpiegów na wakacjach (tom2)
Szkoła szpiegów. W obozie wroga. (tom3)
Szkoła szpiegów na nartach (tom4)
Szkoła szpiegów. W Tajnej Służbie (tom5)

   

Przewiń do góry