Nakładem  wydawnictwa Media Rodzina ukazała się  oryginalna książka „Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu”. Stanowi ona pierwszy tom zabawnej serii skierowanej do młodych detektywów, którzy lubią tropić kryminalną zagadkę, a jednocześnie uczyć się języka angielskiego.

Historia jest dość nietypowa. Otóż w Londynie dochodzi do kradzieży wartościowego pierścionka. Poszkodowana Lady Margaret Wellington zwraca się do Sherlocka Juniora (potomka słynnego Sherlocka Holmesa 😉) i jego asystenta Waltera (zwanego Watsonem), z prośbą o pomoc w odnalezieniu zguby. Sprawa wygląda naprawdę podejrzanie. Z zeznań starszej damy wynika, że została okradziona kiedy siedziała, a właściwie drzemała na ławce w parku St. James. Prawdopodobnie dokonało tego dzikie zwierzę. Tylko jakie dzikie zwierzę kradnie biżuterię w biały dzień? Żeby się tego dowiedzieć, Watson z Sherlockiem udają się na miejsce zdarzenia. Wkrótce pojawia się pierwszy trop. Koniecznie sprawdźcie dokąd ich zaprowadzi.

Książka pomyślana jest tak, aby sens angielskich słówek można było odczytać z kontekstu zdania. W tym celu obcojęzyczne zwroty zostały umiejętnie wplecione w narrację. Można je rozpoznać po niebieskiej czcionce. Dodatkowo na końcu publikacji znajduje się pomocniczy słowniczek wszystkich użytych słówek oraz link do ich odsłuchania.

„Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu” Thilo

Oprócz dobrej zabawy i lekkiej historii, czytelnik ma również okazję sprawdzić swoje detektywistyczne umiejętności i zaangażować się w rozwiązywanie tajemniczej sprawy. W tym celu w różnych miejscach, pod tekstem, zostały zamieszczone liczne zagadki. Odpowiedzi na nie kryją się na ilustracjach stworzonych przez Nikolai Rengera. Wystarczy być bacznym obserwatorem.

Książkę polecamy dla dzieci samodzielnych w czytaniu.

„Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu”
Autor: Thilo
Ilustracje: Nikolai Renger
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Wydawnictwo Media Rodzina
88 stron
Wiek 8+
Książki w serii Sherlock Junior
:

Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu
Sherlock Junior i grób w Westminster Abbey
Sherlock Junior i bezgłowy goniec

 

Przewiń do góry