„Panda na progu” Sarah Horne i Anny Wilson (od Wydawnictwa Wilga) to optymistyczna opowieść o tym, że w życiu wszystko jest możliwe, a jeden przytulas misia może czasami zdziałać cuda.

Panda Pudding jest nie tylko zwykłym wyrośniętym misiem. Mieszka w edynburskim zoo i lubi rozśmieszać dzieci. Kiedy czas odwiedzin się kończy, zasiada przed ekranem i ogląda ulubiony film Mary Poppins. Generalnie od pewnego czasu Pudding czuje, że potrzebuje zmiany. Chciałaby zamieszkać z prawdziwą ludzką rodziną. Niestety szefowie zoo mają wobec niej inne plany – zamierzają odesłać ją do Chin.

Callum Campbell kończy właśnie 9 lat. Ostatnio nie powodzi mu się najlepiej. W domu rodzice ciągle się kłócą, a po niedawnej awanturze tata gdzieś przepadł. W szkole dokucza mu niejaki Mike Spiker, a jego najlepszy przyjaciel wyprowadził się kilka miesięcy temu i nie ma z nim kontaktu. W dodatku wygląda na to, że wszyscy zapomnieli o jego urodzinach.

Pewnego dnia Pudding ucieka z zoo i trafia do domu Cala. Pudding doskonale radzi sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach, jednak czy będzie potrafiła pomóc Calowi? A kto pomoże Pudding? Zoo za schwytanie pandy wyznaczyło wysoką nagrodę.

Lekka, zabawna, ujmująca historia spodoba się dzieciom wczesnoszkolnym. Bo kto nie lubi książek o misiu, który jest kochany, dziki, a momentami śmieszny i rozbrajający? W dodatku można się do niego przytulić i wszystkie troski natychmiast znikają. To, co nie zostało wypowiedziane w tekście, można zobaczyć na czarno-białych ilustracjach. Kryją się w nich emocje i dowcip. Polecamy!

„Panda na progu”
Autor: Sarah Horne i Anna Wilson
Ilustracje: Sarah Horne
Tłumaczenie: Ewa Rosa
Wydawnictwo Wilga
192 strony
Wiek 6+
Seria Panda Pudding

Przewiń do góry