Dzisiaj mała niespodzianka, coś poleconego przez najstarszego syna Antka. Porywająca książka z serii Explorer Academy. Zawiera liczne pomysły zainspirowane działalnością prawdziwych podróżników i odkrywców pracujących dla National Geographic.

Dzięki niej poznacie najnowocześniejsze zdobycze techniki, jak np. zmieniające barwy i kształty okulary Emmetta, cyfrowy dziennik mamy Cruza (głównego bohatera), mechaniczną pszczołę Mell – mikrodron o zasięgu 4000 stóp reagujący na komendy głosowe, i wiele innych.

Książka opowiada o 12-letnim Cruzie Coronado, który wraz z rówieśnikami z całego świata opuszcza rodzinny dom i podejmuje naukę w prestiżowej Akademii Odkrywców. Dla Cruza to nie tylko spełnienie marzeń i przygoda życia, ale też zmierzenie się z przeszłością. Chłopak postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczej śmierci swojej mamy, która przed laty, jako naukowiec, była związana z Akademią Odkrywców.

Cruz znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie. Kto i dlaczego chce go dopaść? Przeczytacie o tym sięgając po pierwszy tom – Tajemnica Mgławicy.

Książka jest inspirująca, wciągająca, pełna zaskakujących zwrotów akcji, tajemnic, nowinek technologicznych, wirtualnych ekspedycji. Sama dałam się ponieść tej opowieści. Polecamy dla czytelników 10+.

Cykl: Explorer Academy: Akademia odkrywców

Tajemnica Mgławicy. (Tom 1)

Sokole pióro. (Tom 2)

Podwójna helisa. (Tom 3)

Wydmy gwiaździste. (Tom 4)

0 thoughts on “„Tajemnica Mgławicy”. Trudi Trueit”

  1. Pingback: „Sokole pióro” Trudi Trueit

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry