Każdego czasem zżera TREMA. Ta, która dopadła Czesia, wygląda jak duży niebieski miś i nie chce odejść. O trudnej sztuce oswajania tremy przeczytacie w wyjątkowej książce Anny Majcherczyk „Czesio i Trema” od Wydawnictwa Buka.

Przychodzi znienacka, „trzyma za gardło”, „wiąże brzuch w supeł”, „zalewa falą gorąca”, „plącze język”, powoduje „łomot serca”. Któż jej nie zna? Tytułowy bohater Czesio zauważa, że wszyscy domownicy (mama, tato i siostra) jej doświadczają. Dochodzi do przekonania, że nie istnieje świat bez tremy. Jego też osaczyła przed koncertem. I co teraz?

Niezwykły klimat w książce budują przekonujące ilustracje Kasi Adamek-Chase, przedstawiające różne oblicza tremy za pomocą języka graficznego. Trema jako niebieski misiowy potwór, który groźnie łypie na nas okiem, to taki nieoczywisty wróg. Czy można się z kimś takim zaprzyjaźnić? Na szczęście w książce pojawia się trener Tremy – to on pokaże misiowi gdzie jego miejsce. Jesteście ciekawi jak to zrobi? Odsyłamy zatem do lektury.

Okazało się, że podczas pisania książki autorka zainspirowała się własnymi doświadczeniami z dzieciństwa. Dlatego wyszło tak wiarygodnie, lekko i z humorem. Historia inspiruje czytelnika do podjęcia próby poszukiwania sposobu na własną tremę. Co więcej obrazowo wyjaśnia czym ona jest. Dla najmłodszych to nowa sytuacja, w której trzeba się odnaleźć. Warto więc zajrzeć do tej lektury. W końcu wkroczyliśmy w nowy rok szkolny 😉.

Książka należy do nowej serii Koło Emocji i pomaga młodym odbiorcom zrozumieć skomplikowany świat uczuć. Polecamy!

„Czesio i Trema”
Autor: Anna Majcherczyk
Ilustracje: Kasia Adamek-Chase
Wydawnictwo BUKA
44 strony
Wiek 4+

Przewiń do góry