W książce Marka Marcinowskiego W krainie dinozaurów spotkacie wiele pradawnych stworzeń, i to im poświęcona jest cała uwaga autora. Wraz z naszymi przewodnikami – Zuzią i Wojtkiem, przenosimy się do ery mezozoicznej.

Okazuje się, że miliony lat temu, kiedy ziemię pokrywała bujna roślinność, świat zamieszkiwały wielkie jaszczury osiągające niewyobrażalne rozmiary. Niektóre drapieżne i groźne, inne łagodne jak przysłowiowe baranki. Przystosowane do życia na lądzie lub w wodzie, zwinne albo ociężałe.

Dzięki Zuzi i Wojtkowi odwiedzicie wiele nadzwyczajnych miejsc. Każde przewrócenie strony to nowa rzeczywistość, bajkowo zilustrowana przez Martynę Nejman. A w niej coraz to inny mieszkaniec prehistorii. Czy dzieciom uda się rozpoznać wszystkie gatunki dinozaurów? Czy dowiedzą się, co łączy smoka z Lisowic ze smokiem wawelskim? Czy znajdą odpowiedź na pytanie dlaczego prehistoryczne gady wyginęły?    

Książka przystępnie opowiada najmłodszym o stworzeniach żyjących w dawnych czasach. Nawet trudne nazwy dinozaurów udaje się zapamiętać. Kto wie, może ta prosta przygoda stanie się dla niektórych inspirująca i pomoże odkryć nową pasję?

Na końcu książki znajduje się quiz i propozycje aktywności, które warto wykonać z dzieckiem.

Dopełnieniem książki może być wizyta w Muzeum geologicznym w Warszawie Już sam budynek robi ogromne wrażenie na zwiedzających – jego architektura, przeszklony dach, czy światło padające na imponujące znaleziska, takie jak skały, minerały, skamieniałości. Dodatkowo w centrum pola widzenia znajduje się szkielet mamuta i rekonstrukcja dinozaura. Takie eksponaty to prawdziwa gratka dla pasjonatów prehistorii i małych odkrywców.

„W krainie dinozaurów”
Autor: Marek Marcinowski
Ilustracje: Martyna Nejman
Wydawnictwo Anatta
32 strony
Wiek 4+

Przewiń do góry