Książka „Więzy krwi” Sophie McKenzie (od Wydawnictwa Akapit Press ) skierowana jest do młodzieży (14+) i stanowi porywający, trzymający w napięciu thriller. Autorka nie szczędzi w nim zagadek i pytań, na które nasi bohaterowie Teo i Rachel poszukują odpowiedzi.

„Jeszcze tydzień temu nazywałem się Teo Glassman. Byłem lubianym piętnastolatkiem, który miał swój dom, mamę i przyjaciół i prawie niczym się nie martwił. A teraz zostałem pozbawiony wszystkiego, co tworzyło moje życie. Nawet nie wiedziałem kim jestem. Nie było absolutnie nic, na czym mógłbym się oprzeć. Nic, co by było prawdziwe…” 

Teo przez całe życie wierzył, że jego ojciec nie żyje. Kiedy okazuje się, że prawda jest zupełnie inna, nastolatek za wszelką cenę postanawia go odnaleźć. Z pomocą przyjaciół Jake’a i Maks trafia na ślad Rachel, dziewczyny, której wsparcie okaże się w tej kwestii nieocenione. Już wkrótce staną się parą samozwańczych detektywów. Niestety w toku poszukiwań informacji o ojcu Teo, sami wpadną w ręce niebezpiecznej organizacji RAGE (stowarzyszenia ekstremistów występującego przeciwko inżynierii genetycznej). Mimo, że uda im się uniknąć najgorszego, ich życie zupełnie się odmieni. Będzie towarzyszył im ciągły strach, niepewność, ucieczka. W pewnym momencie zatrze się granica między dobrem i złem, a wszystko po to, aby Teo i Rachel poznali swoją prawdziwą tożsamość.

Kiedy już zatopicie się w lekturze, nie będziecie mogli przestać czytać. Sprawi to lekki niewymuszony język oraz wciągająca niemal od pierwszej strony fabuła. Każdy z rozdziałów nosi naprzemiennie imiona głównych bohaterów, którzy analizują sytuację w jakiej się znaleźli. Książka wywołuje też sporo emocji w czytelniku. Autorka porusza w niej dyskusyjny temat inżynierii genetycznej. Jak przestało na thriller, historia jest pełna napięcia i grozy, a akcja cały czas pędzi do przodu. Ci, którzy zapragną poznać dalsze losy Teo i Rachel, mogą sięgnąć po drugi tom serii – Okup.

„Więzy krwi”
Autor: Sophie McKenzie
Projekt okładki: Natalia Talarek
Tłumaczenie: Marta Dąbrowska
Wydawnictwo Akapit Press
450 stron
Wiek 14+

„Więzy krwi” Tom 1
„Okup” Tom 2

     

Przewiń do góry