Jak można rozpocząć rozmowę o tolerancji, otwartości, potrzebie tworzenia więzi społecznych, umiejętności pokonywania uprzedzeń, zaufaniu, odwadze cywilnej? Wystarczy sięgnąć po Pralnię pierza.
Pod tajemniczymi tytułami, jak: Cyganicha, Bestia, Bracia mniejsi, Projekt, Pralnia pierza, Śmierdząca sprawa, Słowo i Podglądaczka, kryje się osiem odrębnych historii. Każda ma swoich bohaterów i porusza jakiś istotny temat, ale zakończenia nie da się przewidzieć.
Przykładowo Podglądaczka:
Robert ma mocną pozycję w szkole i opinię najzdolniejszego ucznia w klasie, dlatego z taką łatwością udaje mu się bezkarnie kierować szkolnym gangiem. Czy nikt naprawdę nie widział, jak ściągają haracze, stosują przemoc, prześladują w Internecie i w realu? Czy może udają, albo się boją? Tylko stosunkowo nowy Witek Krasoń i Brygida próbują coś zmienić i przerywają milczenie. Jeden incydent i wszystko nabiera innego tempa: policja, zaskoczenie grona pedagogicznego, nagła chęć współpracy kolegów i koleżanek. Co takiego się wydarzyło? Przeczytajcie!
Opowieści mają charakter ponadczasowy, zachowania bohaterów są nieprzewidywalne, a wyjścia z sytuacji wymagają podejmowania przez nich odważnych decyzji. Powstały z myślą o szkolnych odbiorcach (9+). Polecamy!
Pingback: „Kilka niedużych historii” Katarzyna Wasilkowska