Ostatni weekend upłynął nam na testowaniu gier od wydawnictwa Rebel. Przyznam, że trudno jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Wszystkie gry dostarczyły nam sporo dobrej zabawy. Są dynamiczne, towarzyszą im spore emocje, rozgrywki zajmują ok 10 minut, a reguły są proste do nauczenia ( Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza i Mordercze krewetki ). Z kolei Kroniki zamku Avel to wyjątkowa gra rodzinna, która uczy współpracy i maksymalnie angażuje.

Gry Rebel

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza jest grą towarzyską. Naszym zdaniem nadaje się dla graczy od 6 roku życia. Zasady są bardzo proste, przeczytacie o nich tutaj. Gra jest bardzo dynamiczna, głośna, liczy się refleks, dużo przy niej śmiechu. Po paru minutach każdy z graczy będzie potrafił wyrecytować z pamięci frazę Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza :-). Dodatkowo gra zajmuje niewiele miejsca, zmieści się do każdego plecaka, a nawet torebki.

Liczba graczy: 2-8, rozgrywka zajmuje ok 10 minut, wiek graczy 6+.

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza

Mordercze krewetki to kolejna gra towarzyska o prostych zasadach i zaskakujących zwrotach akcji, które dostarczają sporo emocji. Kradniemy karty innym graczom, a za moment sami padamy ofiarą kradzieży. Każda rozgrywka wygląda inaczej, stąd nie nudzi się zbyt szybko. Partie są dynamiczne i trwają do kwadransa. Zwycięstwo zależy w dużej mierze od szczęścia. Dokładny opis gry znajdziecie tutaj

Kręć się na emocjonalnej karuzeli, balansując między wielką nadzieją, a spektakularnym upadkiem. Zbieraj zestawy pasujących do siebie obrazków, kradnij karty przeciwników, kuś los w najlepsze i udawaj, że ryzyko, które podejmujesz, jest tak naprawdę dobrze skalkulowane.

Liczba graczy: 2-6, rozgrywka zajmuje 10-15 minut, wiek: 7+.

Mordercze krewetki

Kroniki zamku Avel to gra familijna, która przeniesie Was w baśniowy świat. W każdej rozgrywce można wcielić się w innego bohatera. Dużym atutem gry jest to, że opiera się na współpracy – albo wszyscy razem wygrywają, albo ponoszą porażkę. Jest więc przestrzeń do dyskusji, dzielenia się doświadczeniami i planowania strategii. Gra angażuje gracza, wciągając w emocjonujące potyczki z potworami. Pobudza ciekawość, już sama plansza jest tak skonstruowana, że wymaga ciągłego eksplorowania. Można grać na różnych poziomach trudności. Chłopcom bardzo przypadła do gustu. Jedynie zapoznanie się z instrukcją zajmuje trochę czasu 😊. Dokładny opis znajdziecie tutaj.

Wciel się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Twórz własne, unikalne postacie o specjalnym ekwipunku. Odkrywaj świat, a doświadczysz wielu przygód. Czeka Cię przy tym wiele niebezpieczeństw, z którymi trzeba walczyć, jednak każde zwycięstwo przynosi określoną nagrodę i przygotowuje na finałowe starcie z Monstrum, zagrażającym królestwu Avel.

Rozgrywka trwa 60-90 minut, liczba graczy: 1-4, wiek: 8+

Kroniki zamku Avel
Zdjęcia pochodzą ze strony Wydawcy.
Przewiń do góry