Autorzy: Manuela Gretkowska, Agnieszka Tyszka, Justyna Bednarek, Zofia Beszczyńska, Grażyna Bąkiewicz, Beata Ostrowicka, Paweł Beręsewicz, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Zofia Stanecka.
Dlaczego warto przeczytać „Dobranocki na Gwiazdkę”?
Na początku rzucają się w oczy piękne, nastrojowe ilustracje Ewy Beniak-Haremskiej. Później odkrywamy, że książka składa się z jedenastu oryginalnych historii o tematyce świątecznej, napisanych przez polskich autorów. Następnie zagłębiamy się w treści, są nie tylko zaskakujące, ale także różnorodne. Każdy może znaleźć w nich coś dla siebie.
„Wyjątkowe święta Petunii” „Skarpetkowe drzewko”
Niektóre opowiadania są ze wszech miar przewrotne – nieczęsto się zdarza, że ktoś przygotowuje prezent dla Świętego Mikołaja. („Klub niegrzecznych dziewczynek”)
Pełne humoru – czy słyszeliście o naleśnikach Świętego Mikołaja? Podobno są „miękkie, chrupiące, pachnące cynamonem. Elfy nie mogą się ich nachwalić. Gdy się zje kilka można fruwać przez cały dzień. Paliwo ekstra klasa!” („Naleśniki Świętego Mikołaja”)
Zaskakujące – Co zrobić z niezapowiedzianym gościem? Mariulka, jak co roku wzięła udział w opłatku w Klubie Seniora, a później wróciła do siebie…”W tym samym momencie ktoś zapukał do drzwi… Na wycieraczce stał troll”. („Niespodziewany gość”)
O tradycjach – Święta bez karpia, czy to w ogóle możliwe? „Cyprian jest pomocnikiem Aniołka i musimy go wypuścić z wanny” – wyjaśniła dla taty Petunia. („Wyjątkowe święta Petunii”)
Mnie osobiście urzekło opowiadanie mistrzyni pióra Barbary Kosmowskiej, pt. „Gdy czegoś się bardzo pragnie”. Tyle w nim prawdy o świątecznych przygotowaniach…

Świetne na dobranoc dla dzieci 6+, ale również dla dorosłych. Polecamy!